Sprawy karne

sprawy karne | adwokat | Opole | kancelaria adwokacka | obrońca | opolskie | mecenas

Sprawy karne dotyczą sytuacji, w których odpowiedzialność prawna grozi za czyn zabroniony. W takich momentach istotne jest wsparcia obrońcy, a adwokat zawsze jest po Twojej stronie w procesie karnym. W jaki sposób adwokat może działać w sprawie karnej?

Przede wszystkim już od chwili zatrzymania można domagać się nawiązania kontaktu z adwokatem. Warto zatem zapisać sobie na kartce moje dane kontaktowe:

adwokat Roman Gładysz, telefon 796301353

kancelaria adwokacka, ulica Władysława Reymonta 14/3, 45-066 Opole

Dlaczego warto właśnie zapisać te dane na kartce? W sytuacji zatrzymania możliwość skorzystania z własnego telefonu może być bardzo ograniczona. Można zatem nie uzyskać dostępu do zapisanych w telefonie kontaktów.

Zdecydowanie odradzam samodzielne uczestnictwo w takich czynnościach postępowania karnego jak przesłuchanie czy przedstawienie zarzutów. Przygotowanie do takich czynności jest kluczowe.

Przykłady spraw karnych, w których nieoceniona jest pomoc adwokata:

Dlaczego adwokat jest potrzebny w sprawie karnej? Przede wszystkim działa zawsze na korzyść klienta. W przypadku pozbawienia wolności nawiązuje kontakt z zatrzymanym. Obrońca razem z klientem przygotowuje linię obrony. Składa też odpowiednie wnioski dowodowe w postępowaniu karnym. Jeśli zapadnie niekorzystny wyrok (na przykład przed Sądem Rejonowym w Opolu) to adwokat przygotowuje apelację do sądu wyższej instancji. W najpoważniejszych sprawach adwokat sporządza kasację do Sądu Najwyższego.

W jaki sposób prowadzę sprawy karne?

Na początek współpracy proponuję umówić się ze mną na poradę prawną w mojej kancelarii adwokackiej na terenie Opola. Kancelaria znajduje się w centrum miasta, w najbliższej okolicy siedziby Sądu Okręgowego. Podejmuję się też prowadzenia spraw karnych, które toczą się na terenie całego województwa opolskiego. Na spotkanie najlepiej wziąć ze sobą wszystkie dokumenty, które związane są ze sprawą. Może być to akt oskarżenia, wyrok, czy też po prostu wezwanie do stawiennictwa przed organem postępowania karnego. Podstawą pracy z klientem jest umowa o świadczenie pomocy prawnej oraz upoważnienie do obrony.

Sprawy karne: skorzystaj z pomocy adwokata w Opolu